Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Rozumiem i akceptuję

IFTTT w kierowaniu multimediami i AGD inteligentnego domu.

lista artykułów

Aktualnie żyjemy w ciągłym biegu i zależy nam, aby w 100% oszczędzić czas i energię na czynnościach, które możemy w większej mierze zautomatyzować.

Platforma IFTTT może nam w tym pomóc poprzez zintegrowany system inteligentnego domu FIBARO.

Usługa, która została stworzona przed siedmioma laty miała na celu tworzyć proste schematy warunkowe. Koncepcja była bardzo łatwa: Aplet włączany jest przez zmiany, które pojawiają się w innych usługach internetowych jak Facebook, Twitter czy smart home FIBARO.

Poprzez rozpoczęcie współpracy z IFTTT odbiorcy systemu FIBARO dostają zdecydowanie większą ilość możliwości integracji z usługami oraz urządzeniami firm trzecich.

Smart home FIBARO można bezproblemowo, łatwo i szybko zintegrować z innymi multimediami oraz AGD.

Alternatyw jest dużo ale to ostatecznie od nas zależy zastosowanie. Przykładowo, gdy naciśniemy FIBARO The Button, będącego triggerem, zaraz po przebudzeniu odpalamy scenariusz „poranek”, w tym czasie rolety w całym pomieszczeniu unoszą się, do takiej wysokości jaką sobie uwzględniliśmy, jednocześnie odtwarzacz sieciowy ­Sonos puszcza naszą ulubioną playlistę a ekspres do kawy robi gorącą kawę. Jedyne o czym musimy pamiętać to wstawić szklankę pod ekspres za nim pójdziemy spać.

Za sprawą inteligentnego odkurzacza jesteśmy w stanie wysprzątać swój pokój nie wstając z ulubionego fotela. Wypowiadamy magiczną komendę głosową do Google Home, wtedy Roomba rozpoczyna czyścić mieszkanie a aplet ostrzeże nas o tym, że porusza się urządzenie.

Dodatkowo, dzięki smart home FIBARO nasz domowy budżet może zmaleć. Przykładowo, gdy idziemy spać uzbrajamy alarm w naszym domu przez wciśnięcie the Button i w tym samym czasie zaczyna pracować nasza zmywarka lub pralka w tańszej taryfie energetycznej. Kolejnym ciekawym zastosowaniem jest uruchomienie w ciągu dnia pralki, zaraz po zakończeniu zostanie włączona scena „po praniu” i w pomieszczeniach uruchomi się światło sygnalizujące o zakończeniu jej pracy, przez co nigdy nie zapomnimy o naszych mokrych ubraniach!

Jak widzimy, dzięki systemowi FIBARO mamy ogromne możliwości dostosowane do potrzeb użytkownika. Generowanie oszczędności, kooperacja z innymi urządzaniami, sprytne rozwiązania a przede wszystkim komfort użytkowania to zaledwie część korzyści.

dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy