budynek inteligenty fibaro krakmetal rti fibaro 4 baner
Fibaro Flood Sensor
Fibaro Flood Sensor
Fibaro Flood Sensor
Ponierz kartę katalogową

Fibaro Flood Sensor to uniwersalny sensor zalania i temperatury kompatybilny ze standardem Z-Wave. Urządzenie umożliwia pracę na baterii (trwałość ok. 2 lat) oraz na zasilaniu stałym (12 lub 24VDC). Alarm zalania jest wysyłany do urządzeń sieci Z-Wave oraz dodatkowo może być wysłany poprzez rozwarcie styku NC do dowolnej centrali alarmowej. Urządzenie posiada wbudowany sensor temperatury, monitorujący np. temperaturę podłogi.

 

 

Najpiękniejszy, funkcjonalny, czujnik zalania, jaki kiedykolwiek powstał
FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o futurystycznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. To niezwykłe urządzenie potrafi stać na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Przy tym jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.

Jeden sensor, wiele możliwości
Nasz sensor zalania to urządzenie całkowicie bezkompromisowe. W zależności od miejsca, w którym ma pracować, może być zasilane z baterii jak również z zasilacza. Czujnik z powodzeniem będzie pracował z napięciem 12 i 24 Volt. Dzięki dodatkowemu złączu sygnałowemu, FIBARO Flood Sensor można zintegrować z niemal każdym domowym systemem alarmowym. Natomiast wyjście pozwoli na montaż zewnętrznej sondy zalania i wykorzystanie czujnika wszędzie tam, gdzie mamy utrudniony dostęp.

Dualne zabezpieczenie sabotażowe
Nasz czujnik zalania jest prześliczny! Aż chce się go dotknąć i przyjrzeć mu z bliska. Wiemy o tym i doskonale to rozumiemy. Jednak należy pamiętać, że jest to urządzenie mające bardzo odpowiedzialne zadanie – zadbać o nasz dom i pozwolić na szybką reakcję. Każde ruszenie go czy przełożenie w inne miejsce może spowodować, że czujnik przestanie spełniać swoją rolę. Dlatego nawet najmniejsza zmiana położenia urządzenia zostanie wykryta dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu a każda próba otwarcia obudowy wykryta i zaraportowana centrali.

Wszędzie tam, gdzie jest potrzebny
Wczesne wykrycie przykrego w skutkach zdarzenia jest w przypadku awarii niezwykle istotne. Dzięki kompaktowym rozmiarom FIBARO Flood Sensora oraz bogatym możliwościom zasilania i komunikacji z systemem alarmowym, masz gwarancję, że pierwszy dowiesz się o powstałej usterce i zagrożeniu domową powodzią. Czujnik może być zamontowany dosłownie w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu. Jeśli nie zmieści się w newralgiczne miejsce możliwej usterki, zawsze możesz podłączyć do niego przewodową sondę* i doprowadzić jej sensor tam gdzie tego potrzebujesz.

Złote teleskopowe sondy
FIBARO Flood Sensor wyposażony został w trzy ultraczułe sondy, pokryte 24 karatowym zlotem. Zastosowanie mechanizmu wyrafinowanych teleskopów pozwala na umieszczenie czujnika w dowolnym miejscu, także na nierównej powierzchni. Złoto zapewni urządzeniu brak kłopotów z korodowaniem elementów sond oraz maksymalną precyzję w wykryciu cieczy. Wszystko po to byś mógł zacząć działać, jeszcze zanim usterka zacznie być groźna.

Sygnalizator otwarcia obudowy
Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa FIBARO Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników przy pomocy ustawionych komunikatów SMS, Push bądź e-mail.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Jeszcze zanim w naszym domu pralka czy wanna zgotuje nam małą, prywatną powódź, różne elementy hydrauliki sygnalizują, że powinniśmy się im przyjrzeć bliżej. Niewielkie wycieki przy odpływie wanny oraz malutkie kałuże obok odpływu pralki powinny wzbudzić w nas zainteresowanie. Jednak co zrobić gdy wanna jest zabudowana a wycieki póki co są tak niewielkie, że trudno je dostrzec spod zabudowy? Dmuchać na zimne i zamontować FIBARO Flood Sensor wszędzie tam, gdzie możemy podejrzewać możliwe nieszczelności a dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Takim miejscem jest właśnie odpływ zabudowanej wanny, zabudowana pralka lub zmywarka. Zamontuj w ukrytych, newralgicznych miejscach FIBARO Flood Sensor i śpij spokojnie. A w razie nawet najmniejszych wycieków zawczasu dostaniesz informację na swój smartfon i będziesz mógł wezwać fachowca.

Trudno zatapialny
Czujnik został stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Prawidłowo funkcjonuje w niskiej temperaturze, nawet do -10°C* i wysokiej do 95°C*. Nie straszne mu zalania i powodzie. Jego obudowa zapewnia czasową wodoszczelność, pozwalającą na bezpośredni kontakt z cieczą oraz wyporność zapobiegającą utonięciu i zaprzestaniu komunikacji. Tylko taki czujnik może zagwarantować Ci bezpieczeństwo.

Błyskawiczna reakcja
Wykrycie przez Fibaro Flood Sensor zagrożenia zalaniem może wywołać automatyczną reakcję systemu Fibaro, który dla bezpieczeństwa i uniknięcia zniszczeń, odłączy dopływ wody do zagrożonego miejsca. Wystarczy, że zastosujesz w instalacji hydraulicznej prosty elektrozawór. System będzie mógł nim automatycznie sterować dzięki podłączeniu do niego modułu Fibaro Relay Switch. Fibaro Flood Sensor w połączeniu z elektrozaworem i modułem Relay Switch, to gwarancja spokoju dla Ciebie i bezpieczeństwo dla Twojego domu.

Ujarzmij ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe to niesamowity komfort dla mieszkańców i niestety zmora dla domownika odpowiadającego za jego obsługę. Bardzo trudno ustalić optymalną temperaturę i w odpowiednim momencie wyłączyć ogrzewanie by uniknąć podłogi niedogrzanej lub zbyt gorącej. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury, FIBARO Flood Sensor pomoże Tobie w zarządzeniu temperaturą podłogi. Centrala zadba o to aby temperatura była najbardziej komfortowa dla Twojej rodziny a przy tym nie pozwoli narazić Cię na niepotrzebne koszta.

Nie dopuści do oblodzenia
Dzięki temu, że FIBARO Flood Sensor bez większego problemu radzi sobie z działaniem w trudnych warunkach, możesz z powodzeniem użyć go na zewnątrz domu do kontrolowania temperatury podłoża na podjeździe czy zabezpieczenia pomieszczeń przed zbyt wielkim spadkiem temperatury. Jeżeli Twój podjazd jest pochyły to nawet najmniejsze oblodzenie może spowodować zsunięcie się samochodu lub problemy z wyjechaniem z garażu. A wtedy o uszkodzenia nietrudno. FIBARO Flood Sensor w połączeniu z podgrzewanymi matami w podłożu zapobiegnie powstaniu oblodzenia poprzez uruchomienie mat podgrzewających podjazd gdy tylko wykryje ujemną temperaturę podłoż

Perfekcyjna kombinacja
Zaawansowane asocjacje i obsługa rozbudowanych scen pozwolą Twojej centrali Home Center 2 samodzielnie podjąć właściwe kroki natychmiast po wykryciu zagrożenia powodzią czy pożarem. Ujawnienie, przez czujnik zalania, cieczy w okolicach pralki, spowoduje odcięcie wody poprzez podłączony do Relay Switcha elektrozawór wody a Wall Plug, do którego podłączona została pralka, wyłączy ją by nie została uszkodzona z powodu braku dostępu do niej. W przypadku wykrycia pożaru, Relay Switch odłączy elektrozawór gazu a centrala zadba o oświetlenie drogi ewakuacyjnej i pozbędzie się dymu poprzez uruchomienie wentylacji na maksymalny poziom pracy. To tylko niektóre z możliwych kombinacji współpracujących ze sobą modułów w Systemie Fibaro.

 

Nasze usługi

Nasi partnerzy

Alnet Computar Fibaro Ganz Parking Technology HUB Kuźnia Pałysz Commax FAAC Simply Automatic Roger Magnetic Autocontrol RTI